A A A

11.03.2016 - Finał Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W piątek, 11 marca 2015r., w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu odbył się Finał Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Oficjalnego rozpoczęcia turnieju dokonał dh  Piotr Zerbe V-ce Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP R. P. w Nowym Tomyślu. Do ścisłego finału przez eliminacje miejscowe i gminne zakwalifikowało się 10 uczniów, reprezentujących powiat nowotomyski w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych.

Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja składająca się z :

· dh Piotr Zerbe - V-ce Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP R. P. w Nowym Tomyślu przewodniczący komisji,

· mł. bryg Dariusz Kapustka - Naczelnik Wydziału Operacyjno Kontrolno Rozpoznawczego w KP PSP Nowy Tomyśl – członek komisji,

· dh Andrzej Kędzierski -  Prezes OSP Sątopy – członek komisji.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań. Czas na jego rozwiązanie został określony na 30 minut.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął:

- Geisler Mateusz – OSP Sątopy


W kategorii szkół gimnazjalnych zwycięzcą została:

- Matuszczak Amelia – OSP Michorzewko

W kategorii szkół ponad gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął:

- Ratajczak Hubert – OSP Sątopy

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kuślinie.

Zwycięscy w poszczególnych kategoriach wiekowych automatycznie zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 16 kwietnia 2016r. we Wronkach, powiat szamotulski.

W trakcie trwania konkursu wszyscy jego uczestnicy mieli okazję zwiedzenia siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu oraz zapoznania się ze sprzętem będącym na wyposażeniu miejscowej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej.