A A A

13.12.2014 - Strażacy z Nowego Tomyśla na III miejscu w Turniej Piłkarski Służb Mundurowych

W sobotę, 13 grudnia 2014r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dusznikach przygotował ciekawą propozycję sportową dla przedstawicieli służb mundurowych. W dniu tym odbył się interesujący turniej piłkarski, do którego przystąpiło siedem zespołów reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne z terenu powiatu szamotulskiego oraz zespół z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu. Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na dwie grupy, w których rozgrywano mecze każdy, z każdym. Strażakom z Nowego Tomyśla udało się wygrać wszystkie mecze eliminacyjne, co pozwoliło na wyjście z grupy z pierwszego miejsca. Niestety w półfinale po rzutach karnych lepszą jednostką okazała się drużyna z OSP Brzoza. Walka o trzecie miejsce również została rozstrzygnięta po rzutach karnych. Tym razem strażacy z Nowego Tomyśla nie dali się zepchnąć z podium i pokonali strażaków z jednostki OSP Niewierz. Finałowy pojedynek został rozegrany pomiędzy jednostką OSP Brzoza i OSP Sarbia i Grzebienisko. Zwycięstwem 5:0 strażacy z jednostki OSP Sarbia i Grzebienisko zapewnili sobie pierwsze miejsce w turnieju. Wszyscy uczestnicy turnieju jednoznacznie stwierdzili , że była to bardzo interesująca impreza pod względem atrakcyjności, doskonałej organizacji i już deklarują chęci uczestnictwa w kolejnych zawodach.