A A A

16.03.2012 - Finał Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 16 marca 2012r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu odbył się finał Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do ścisłego finału przez eliminacje miejscowe i gminne zakwalifikowało się 18 uczniów reprezentujących powiat nowotomyski w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja składająca się z:

• asp. sztab. Andrzej Łaciński - d-ca JRG – przewodniczący komisji,
  • dh. Ireneusz Witkowski – Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP R. P. w Nowym Tomyślu,
  • dh. Piotr Zerbe- V-ce Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP R. P. w Nowym Tomyślu,
  • dh Tomasz Kąkolewski- V-ce Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP R. P. w Nowym Tomyślu,
  • dh. Jerzy Borowczak – Sekretarz Zarządu Powiatowego Związku OSP R. P. w Nowym Tomyślu

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań, opracowanego przez dowódcę JRG asp. sztab. Andrzeja Łacińskiego. W kategorii szkół podstawowych wygrała uczennica Szkoły Podstawowej w Sątopach Anna Janusz, drugie miejsce zajął Borowiak Mateusz, trzecie Krystian Staśkowiak. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył Jakub Zandecki, drugie miejsce przypadło Dominikowi Wichert, na trzeciej lokacie uplasowała się Kamila Dziamska. W kategorii szkół ponad gimnazjalnych zwycięstwo odniósł Stanicki Miłosz, drugie miejsce zajął Mirosław Skrzypczak i trzecia pozycję uzyskała Daria Skuza. Po zaciętej i wyrównanej walce upragniony udział w finale wojewódzkim w Racocie uzyskali :Anna Janusz, Jakub Zandecki oraz Miłosz Stanicki.