A A A

22.09.2013 - Zawody najlepszych jednostek w powiecie.

W niedzielę 22 września 2013r. na płycie boiska piłkarskiego w Rudnikach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze powiatu nowotomyskiego. Do zawodów przystąpiło 8 drużyn, w tym dwie kobiece reprezentujące najlepsze jednostki wyłonione w drodze gminnych eliminacji. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch konkurencjach tj. sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach alarmowo – bojowych. W kategorii kobiecych drużyn pożarniczych pierwsze miejsce zajęła jednostka OSP Pakosław, drugie miejsce przypadło drużynie z jednostki OSP Przyprostynia. W rywalizacji męskich drużyn pożarniczych pierwsze miejsce zajęła jednostka OSP Wojnowice, na drugim miejscu sklasyfikowana został jednostka OSP Chrośnica, trzecie miejsce przypadło drużynie z jednostki OSP Bolewice. Kolejne miejsca zajmowały następujące jednostki: 4 miejsce OSP Jastrzębsko Stare, 5 miejsce OSP Zębowo i 6 miejsce OSP Łagwy. Uczestniczące drużyny wykazały się wysokimi umiejętnościami strażackiego rzemiosła, a rywalizacja odbywała się w duchu walki fair play. Na zwycięzców czekały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz drobne pamiątki.