A A A

24.03.2017 - Finał Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Nowym Tomyślu

W piątek, 24 marca 2017r., w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu odbył się Finał Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Oficjalnego rozpoczęcia turnieju dokonał kpt. Marek Kołdyk - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyśly, wspólnie z dh Piotr Zerbe Sekretarzem Zarządu Powiatowego Związku OSP R. P. w Nowym Tomyślu. Do ścisłego finału przez eliminacje miejscowe i gminne zakwalifikowało się 18 uczniów, reprezentujących powiat nowotomyski w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań, przygotowanego przez mł. bryg. Dariusza Kapustkę, a czas na jego rozwiązanie został ustalony na 40 minut.

 

Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja składająca się z :

- mł. bryg. Dariusz Kapustka - Naczelnik Wydziału Operacyjno Kontrolno Rozpoznawczego w KP PSP Nowy Tomyśl - przewodniczący komisji,


- dh Ryszard Napierała - Prezes Zarządu Powiatowego Zarządu Powiatowego Związku OSP R. P. w Nowym Tomyślu - członek komisji,


- dh Piotr Zerbe - Sekretarz Zarządu Powiatowego Związku OSP R. P. w Nowym Tomyślu - członek komisji.

 

W poszczególnych kategoriach wiekowych czołowe miejsca zajmowali:

Kategoria szkół podstawowych

I miejsce - Kałek Gabriela – OSP Łagwy,

II miejsce – Sobańska Kornelia – OSP Łagwy,

II miejsce – Świtała Eryk – OSP Michorzewko.


Kategoria szkół gimnazjalnych

I miejsce - Konieczna Natalia – OSP Sątopy,

II miejsce – Szukała Agnieszka – OSP Śliwno,

III miejsce – Matuszczak Amelia – OSP Michorzewko


Kategoria szkół ponad gimnazjalnych

I miejsce - Kujawska Ewelina – OSP Rudnik,

II miejsce – Pigla Marta – OSP Rudniki,

II miejsce – Graczyk Karolina – OSP Śliwno.


Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu i sponsorów. Nagrody wręczył dh Ryszard Napierała - Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP R. P. w Nowym Tomyślu.

Zawodnicy którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych automatycznie zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22 kwietnia 2017r. w miejscowości Żychlin, powiat koniński.

W trakcie trwania konkursu wszyscy jego uczestnicy mieli okazję zwiedzenia siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu oraz zapoznania się ze sprzętem będącym na wyposażeniu miejscowej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej.