A A A

28.02.2018 - Tym razem sadza w kominie zapłonęła w Bukowcu i Lwówku

Pożarów sadzy w przewodach kominowych ciąg dalszy. Tym razem w dniu 28 lutego 2018r., około godziny 13, zapłonęła sadza w kominie budynku mieszkalnego w Bukowcu. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy straży z JRG Nowy Tomyśl i miejscowej jednostki OSP. Działania ratownicze polegały na wygaszeniu paleniska, wyczyszczeniu przewodu kominowego oraz na usunięciu sadzy przez wyczystkę. Dodatkowo komin na całej długości został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej. W tym przypadku skończyło się tylko na strachu i chwilach emocji, bez strat materialnych. Na okoliczności zaistniałego pożaru właściciel budynku zostanie wezwany do komendy w celu złożenia stosownych wyjaśnień.

To nie koniec interwencji w mroźny środowy wieczór  28 lutego 2018r. Krótko przed godziną 18, strażacy z OSP Opalenica i JRG Nowy Tomyśl zostali zadysponowani do zadymionej piwnicy bloku mieszkalnego w miejscowości Sielinko. Na szczęście w tym przypadku przyczyną zadymienia i wystąpienia niewielkiej ilości tlenku węgla była niewłaściwa eksploatacja urządzenia grzewczego podczas rozpalania w piecu. I w tym przypadku sprawca zdarzenia i interwencji straży pożarnej będzie się tłumaczył w siedzibie komendy.

Jeszcze tego samego dnia około, godziny 20, wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Lwówek, przy ulicy Powstańców Wlkp. Klasyczne metody gaszenia pożarów wewnętrznych wykonali strażacy z JRG Nowy Tomyśl i OSP Lwówek. Tym razem również i na szczęście odbyło się bez ofiar i strat materialnych. Armagedon pożarów sadzy w kominach trwa.