A A A

5-6.02.2015 - Niebezpiecznie na drogach powiatu nowotomyskiego

Trzy wypadki drogowe zostały odnotowane na drogach powiatu nowotomyskiego w dniu 5 lutego 2015r. Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godzinie 10, na feralnym skrzyżowaniu w Michorzewie, o którym już wcześniej pisaliśmy na łamach nasze strony internetowej. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe marki Opel. Jedna osoba została z obrażeniami przewieziona do szpitala w Nowym Tomyślu. Interweniowali strażacy z JRG Nowy Tomyśl i OSP Kuślin.

Zgłoszenie o kolejnym wypadku drogowym wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu o godzinie 16:43. Osoba zgłaszająca poinformowała o wypadku samochodu osobowego, który zderzył się z ciężarówką na drodze powiatowej numer 702, w okolicach miejscowości Pakosław. Do wypadku zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl i OSP Lwówek. Na miejscu zdarzenia znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajmował się poszkodowaną kobietą, kierującą samochodem marki Skoda Octavia. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala w Nowym Tomyślu. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator i zakręcili zawór instalacji LPG w samochodzie znajdującym się w rowie oraz usunęli pozostałości powypadkowe z drogi. Na czas prowadzenia działań ratowniczych zachodziła konieczność kierowania ruchem. Kierowca prowadzący ciężarówkę nie odniósł żadnych obrażeń.

Ostatnie zdarzenie drogowe tego dnia miało miejsce na autostradzie A2. O godzinie 2:53, na 101 kilometrze południowej nitki w kierunku na Poznań, w okolicach miejscowości Toczeń doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. W tył naczepy samochodu ciężarowego poruszającego się w tym samym kierunku uderzył samochód Audi A4, prowadzony przez mieszkańca Ostrowa Wlkp. Na szczęście w tym niebezpiecznie wyglądającym zdarzeniu uszkodzeniu uległ przód Audi i tył naczepy a żaden z uczestników wypadku nie doznała żadnych obrażeń. Na miejscu zdarzenia działali strażacy z JRG Nowy Tomyśl i OSP Miedzichowo, których zadaniem było zabezpieczenie miejsca wypadku i odłączenie akumulatora w uszkodzonym pojeździe.